קישורים מומלצים: ניהול מבנים

התקנה ואחריות

כשמתקינים מערכות סולאריות ביתיות צריך לשים לב היטב אל מי פונים, כי רק אדם מקצועי יוכל לתת לכם שירות טוב באמת. איציק סגלוביץ זו הבחירה הנכונה, כי לו יש את כל הניסיון בנושא של תיקון דודי שמש והתקנת מערכות סולריות בבתים פרטיים. בסופו של דבר מה שחשוב הוא לדעת שאתם מתקינים מערכת שתוכלו גם לקבל עליה אחריות, כי אין ספק שאחרי שעושים את כל ההשקעה הזאת צריך לדעת שיהיה גם מי שיתקן את המערכת במידת הצורך, ואיציק סגלוביץ מציע גם אחריות כמובן.

ישנם שיטות שונות להפצה של דודי שמש, שיטת ההפצה הראשונה היא לרכוש את הדוד מהמפיץ הרשמי המורשה של החברה כמו כרומגן. כרומגן למשל מוכרת את הדודים שלה למפצים שמתחייבים להתקין את הדוד בבית הלקוח. ניתן להתקשר לחברה ולשאול אותם מי הם המפיצים שלהם. שיטת ההתקנה השנייה היא לרכוש את הדוד הישר מהיצרן, למשל חברת נימרוד מחזיקה כמה סניפים ברחבי הארץ שבהם היא מוכרת ללא מתווכים את הדודים שלהם. לאחר שתקנו מהחברה את הדוד תצטרכו למצוא מתקין טוב שיתקין את הדוד בביתכם שעובד על פי תקן 579

תן התקן 579 מוכיח כי הדוד עבר את בקרת האיכות של מכון התקנים הישראלי. דוד שאינו בעל תן תקן זה מהווה סכנה הן בעמידותו לאורך זמן והן במבנהו הלקוי. דוד שכזה יכול להוביל להתחשמלות וזיהומם של המים בו. גם לקולטנים יש תן תקן ייחודי להם. במסגרת תן התקן הזה הקולטנים עוברים סדרה של מבחנים שבוחנים את אטימותם, תפוקת החום שלהם, ובידודם. רצוי לשים לב שמוצג בפנכם תן התקן שהוא מעודכן לשנה הנוכחית.